Kas Jums jāzina par paletēm, lai izvēlētos tehniku

Kas ir palete?

Palete ir plakana struktūra, kuru izmanto pārvietošanai un pārvadāšanai, kā arī ļauj rentablāk, drošāk un ergonomiski pārvietot kravas vienības. Paletes izmantošana,  kā mēs to šodien zinām, tika izstrādāta Otrā pasaules kara laikā. Paletes parasti ir izgatavotas no koka, plastmasas vai metāla, un palešu izvēle parasti ir atkarīga no kravas un vides, kurā tā tiek izmantota.

Kāds ir paletes standarta izmērs?

Starptautisko standarta izmēru patiesībā nav, jo palešu definīcijas, konstrukcijas standarti un terminoloģija dažādās valstīs ir ļoti atšķirīgi. Tomēr nacionālie standarti un neoficiālie nozaru standarta izmēri ir izplatīti, tāpēc, lai iegūtu vairāk informācijas, sazinieties ar vietējo asociāciju vai organizāciju.


Ne visi rūpniecisko iekrāvēju tipi ir savietojami ar visiem palešu veidiem - pirms norādiet savas prasības uz dakšām, noteikti pārbaudiet palešu izmērus un kravas lielumu (ieskaitot pārkares).


Svars un vienības kravas ietekmē smaguma centru un rūpnieciskā iekrāvēja atlikušo celtspēju, kas nepieciešama sakraušanai.

Koka palešu izmēri dažādās valstīs bieži atšķiras, atkarībā no izmantošanas veida. Tomēr Eiropā visbiežāk izmantotais palešu izmērs ir 1200 x 800 mm.

Euro pallet

Kas jums jāzina par EU Paleti?

  • EU paletē jābūt vismaz 78 noteikta veida naglām, uz kurām attiecas noteiktais naglu paraugs.
  • Palete sver no 20 līdz 25 kg.
  • Var izmantot tikai sausu koksni, lai tā nevarētu sapelēt.
  • Uz kreisās stūra kājas ir parādīts EPAL logotips.
  • Centrālajā pusē parādīts ražotāja uzņēmuma kods kopā ar verificētāja parakstu un verificētāja uzstādītāja dzelzceļa uzņēmuma nosaukumu.
  • Uz labā stūra kājas ir parādīts EUR logotips.

Open Pallet

Atvērtā palete (EU, EPAL Pallet)

Zināma arī kā 4-eju palete, Blokpalete vai Eiropalete

Sastāv no bloka konstrukcijas ar apakšējiem dēļiem divās pusēs un centrā. Divvirzienu atvērtā ieeja un divvirzienu ieeja pāri apakšējiem dēļiem, kas dod iespēju četrvirzienu ieejai. Padara vieglu pārvietošanos ar praktiski visu veidu iekrāvējiem atvērtās ieejas malās un ar veidotiem stūriem un apakšējiem dēļiem, lai atvieglotu iekļūšanu paletē.

Šis palešu tips ir ļoti izplatīts palešu tips Eiropā (izņemot Apvienoto Karalisti)

Bottom Boarded Pallet

Apakšējā palete (CHEP palete)

Pazīstama arī kā Chep palete, četrvirzienu ieejas palete, Blokpalete, apakšpalete vai GKN palete.

Sastāv no bloku konstrukcijas ar apakšējiem dēļiem visās 4 pusēs un centrā. Ieeja četrvirzienos ir iespējama pa visiem apakšējiem dēļiem. Padara vieglu pārvietošanos ar praktiski visu veidu iekrāvējiem, lai gan kraušanai nav iespējams izmantot dakšu virs atbalsta. Formēti apakšējie dēļi kravas automašīnas dakšām ļauj iekļūt paletē.
Šis palešu tips ir ļoti izplatīts palešu tips Apvienotajā Karalistē.

Stringer Pallet

Stringer palete

Pazīstama arī kā četrvirzienu ieeju palete, blokpalete un nesēja paliktnis,  pārtikas preču palete, GMA palete (ASV) vai CPC palete (CDA)

Šī ir bloka un sānu balsta (ar izgriezumiem dakšām) konstrukcija. Divvirzienu atvērtā ieeja un divvirzienu ieeja pa apakšējiem dēļiem, kas dod iespēju četrvirzienu ieejai. Horizontālai transportēšanai var izmantot rokas un elektriskos palešu ratiņus ar paceļamiem balstiem.

Zema profila dakšām, piemēram, ar roku darbināmu palešu ratiņiem (ar mazu dakšu augstumu), rīčtrakiem vai atsvara iekrāvējiem, ir jāpaceļ šī palete no turētāja puses. Formēti apakšējie dēļi iekrāvēja dakšām ļauj iekļūt paletē.

Šis palešu tips ir ļoti izplatīts palešu tips Ziemeļamerikā, Āfrikā un Āzijā

Bearer Pallet

Nesējpalete

Pazīstama arī kā divvirzienu ieejas paliktnis, Block & bearer palete vai Bottom board palate

Šī ir bloka konstrukcija, kurai ir sānu un centra balsti, un ir iespējama tikai divvirzienu ieeja. Padara apstrādi
vieglu ar praktiski visu veidu iekrāvējiem, kaut arī kraušanai nav iespējams izmantot dakšu virs atbalsta rokas krautnētāja. Formēti apakšējie dēļi kravas automašīnas dakšām ļauj iekļūt paletē.


Šis ir ļoti izplatīts palešu tips Āfrikā un Āzijā.

12 iemesli, kāpēc iegādāties BT Lifter

Pateicoties vairāk nekā 60 gadu pieredzei, mums ir rokas palešu ratiņi visiem gadījumiem.

Atklājiet visas priekšrocības

Kādēļ Toyota?

Mēs lepojamies, ka esam pasaules vadošais uzņēmums augstas kvalitātes iekraušanas tehnikas ražošanā. Uzziniet vairāk par ieguvumiem, strādājot ar mums.

Lasīt vairāk

BT Lifter

BT Lifter iztur laika pārbaudi

Toyota BT Lifters ir rentabls un uzticams kravas pārvietošanas risinājums.

Apskatiet BT Lifter klāstu

BT Levio range

Elektriskie palešu pārvadātāji

BT Levio palešu pārvadātāju klāsts ar vai bez platformas.

Apskatīt visus produktus

Nodzēst visu