Lai mūsu lapu varētu izmantot pilnībā,jums jāpiekrīt sīkdatņu izmantošanai. Sapratu

Kā droši strādāt ar rokas palešu ratiem

Kad mēs runājam par drošību materiālu apstrādes jomā, tas attiecas ne tikai uz motorizētām mašīnām. Manuālās iekārtas, piemēram, rokas palešu ratiņi, arī var radīt risku drošībai. Mēs labprāt vēlamies sniegt padomus un ieteikumus par to, kā vislabāk droši izmantot rokas palešu ratiņus.

Pārbaude pirms darba

Vizauāli pārbaudiet, vai nav bojājumu un tehnisku problēmu. 1. Paceliet dakšas, lai pārbaudītu, vai hidrauliskais sūknis ir darba kārtībā, nospiežot sviru uz leju, tad darbiniet rokturi. Pilnībā paceliet dakšas un pārbaudiet, vai nav jebkādas pazīmes par hidrauliskās eļļas noplūdi.

Kā droši strādāt ar HPT

1. Pirms paletes uzlikšanas pārbaudiet, vai krava ir droši uzkrauta un palete nav bojāta. Uzmanīgi pavelciet dakšas uz palešu spraugām, stingri satverot rokturi ar abām rokām un vienmērīgi virziet uz priekšu.

2. Paceliet dakšas, nodrošinot, ka starp jums un rokturi ir pietiekami daudz vietas, pēc tam, kad palete ir pacelta no grīdas, un atgrieziet sviru neitrālā pozīcijā.

3. Pārliecinieties, ka dakšām pacelšanas laikā ir pietiekami daudz klīrensa; jāapzinās visi šķēršļi un visi platuma ierobežojumi.

4. Paspiediet rokturi uz leju, pagriezieties un vērsieties virzienā, uz kuru brauksit, atkarībā no tā, kādā virzienā griežaties, nosakiet, ar kuru roku turēt ratiņus. Pagriežoties pa kreisi, izmantojiet kreiso roku, pagriežot pa labi, izmantojiet labo roku un stingri turiet rokturi.

5. Pārbaudiet, vai apkārt nav gājēju un citu iekrāvēju; pārliecinieties, ka jūsu maršrutā nav šķēršļu. Turot rokturi zemā pozīcijā, uzmanīgi sāciet pārvietoties, (ar dakšām aizmugurē). Ejot ratiņiem vienā pusē, vienmēr uzturiet drošu ātrumu un, kur vien iespējams, pārvietojieties pa ejas kreiso pusi.

6. Vienmēr ejiet soļiem. Nekad neskrieniet, neveiciet straujus pagriezienus vai neatrodiet tieši palešu ratiņu priekšā. Nekad nestāviet pagrieziena iekšpusē.

7. Braucot uz leju slīpumā ar iekrautiem ratiņiem, kravu turiet virzienā uz leju un kontrolējiet ātrumu ar abām rokām.

8. Kad esat pie galamērķa, pārliecinieties, ka pirms nolaišanas ar kravu viss ir kārtībā, lēnām nolaižiet kravu, velkot sviru.

9. Pilnīgi nolaižot, atbrīvojiet sviru neitrālā stāvoklī. Pārbaudiet visu apkārt, ja ir skaidra pozīcija, izvelciet rokas palešu ratiņus no paletes.