Lai mūsu lapu varētu izmantot pilnībā,jums jāpiekrīt sīkdatņu izmantošanai. Sapratu

Ūdens taupīšana un CO2 samazināšana Toyota Material Handling rūpnīcas krāsošanas darbnīcā

Toyota Material Handling Eiropas automatizētā krāsošanas darbnīca samazina enerģijas un ūdens patēriņu savā Mjölby rūpnīcā Zviedrijā.

Automatizētā krāsošana

Toyota Material Handling Manufacturing Zviedrijas rūpnīca Mjölby izmanto „lean” domāšanu, krāsojot tās noliktavu iekrāvējus automatizētā veidā. Vienīgais atlikušais roku darbs ir detaļu piekāršana pie paaugstinātas konveijera lentes. Pēc tam tās sāk automatizētu braucienu, iziet cauri iepriekšējai apstrādei, žāvēšanai, robota krāsošanai, sacietēšanai un dzesēšanai, pirms tās beidzot tiek noņemtas no konveijera un nosūtītas uz montāžas līniju. Krāsošanas darbnīcā tiek izmantotas pulverkrāsas, ko izsmidzina uz detaļām. Kamēr pulverim ir negatīvs elektriskais lādiņš, metāla daļām tiek piešķirta pozitīvs elektriskais lādiņš, lai pulverkrāsas daļiņas pieliptu pie daļām. Pēc tam krāsa tiek karsēta krāsnī. Šis process novērš šķīdinātāju izmantošanu, kas var izraisīt ūdens un gaisa piesārņojumu. Īpaši gaistošo organisko savienojumu (GOS) emisijas gaisā potenciāli var kaitēt darbiniekiem un videi. Pulverkrāsas izmantošana novērš arī ūdens bāzes krāsu izmantošanu, kas mazākā mērā izraisa ūdens un gaisa piesārņojumu.

Samazināts ūdens un CO2 patēriņš

Krāsošanas darbnīca Mjölby strādā ļoti ilgtspējīgā un liesā veidā. Agneta Ring, Toyota Material Handling Manufacturing Zviedrijas ilgtspējības vadītāja, izskaidro tā ekoloģisko labumu: "2009. gadā mēs lielā mērā ieguldījām šajā krāsošanas darbnīcā, zinot, ka tas samazinās mūsu ietekmi uz vidi. Mēs augstu novērtējām to, ka tas uzlabos darba atmosfēru mūsu darbiniekiem. " Ņemot vērā šo apņemšanos, projekta komanda izvirzīja jaunus mērķus: nulles notekūdeņu novadīšana, samazināti krāsas pulvera atkritumi un enerģijas patēriņš, kā arī masveida CO2 emisiju samazināšana, pārejot no sašķidrinātās naftas gāzes uz centralizēto siltumapgādi pirmapstrādes procesā. Vides efektivitāte ir optimizēta katrā krāsošanas procesa posmā. Viens no lielākajiem ieguvumiem ir mazgāšanas stacijā, kur netīrumi un eļļas atlikumi tiek attīrīti no tērauda plāksnēm. Vecajā krāsu veikalā mazgāšanas ūdens tika sildīts, izmantojot sašķidrinātu naftas gāzi, kur tagad to iegūst no pašvaldības tīkla centralizētās siltumapgādes. Tas ir izraisījis CO2 samazinājumu par 340 tonnām gadā. Turklāt mazgāšanas ūdens tiek filtrēts un destilēts; tas iziet cauri oglekļa filtriem un jonu slēdžiem, pirms tiek galīgi apstrādāts ar UV gaismu, lai noņemtu jebkādas iespējamās baktērijas. Tad ūdens ir gatavs lietošanai vēlreiz. Tā rezultātā notekūdeņi samazinājās par 90%. "Tā bija patiesi ievērojama diena, kad mēs kā simbolisku žestu izgriezām drenāžas cauruli, kas ved uz sabiedrisko kanalizāciju," saka Agneta Ring.

Finansiālie ietaupījumi

Kad daļas ir izžuvušas, tās tiek transportētas uz krāsu kasti, kurā rūpnieciskie roboti veic visu darbu. Krāsas uz pulvera bāzes un bez šķīdinātāja, visas liekās pulverkrāsas arī nokrīt caur grīdas grīdas segumu un tiek atkārtoti izmantotas vakuumā. "Šodien mums darba vide ir pilnīgi bez šķīdinātāja, un mēs esam spējuši palielināt pulverkrāsas atkārtotas izmantošanas koeficientu no 67% līdz 86%. Tas veicina finanšu ietaupījumus 75 000 eiro gadā," apstiprina Markus Johanssons, Toyota ražošanas attīstības projekta vadītājs Materiālu apstrādes rūpniecība Zviedrija.

Toyota Ražošanas Sistēma

Krāsošanas darbnīcas kameru sistēma arī palīdz “redzēt”, vai komponenti pareizi iekļūst pirms iekļūšanas krāsu kastēs, saskaņā ar Toyota ražošanas sistēmas vērtību Poka Yoke. Šī metode ļauj robotiem izvairīties no nepareiziem komponentiem, samazinot iekārtu bojājumus un ietaupot līdz pat 50 000 eiro gadā. Agneta Ring secina: "Viens no mūsu stūrakmeņiem mūsu ilgtspējības centienos ir 3R princips: Samazināt, atkārtoti izmantot, pārstrādāt (Reduce, Reuse, Recycle). Šī krāsu darbnīca ir lielisks piemērs mūsu „lean” domāšanai, kas atbalsta veselīgu finansējumu un drošu darba vietu, vienlaikus samazinot ietekmi uz vidi. "

Jums varētu interesēt

Mūsu ilgtspējas pieeja

Kopā mēs maināmies, lai palielinātu drošību, mazinātu ietekmi uz vidi un optimizētu biznesa procesus.

Lasīt vairāk >
 Lietoti iekrāvēji noliktavā

Lietotu iekrāvēju iegāde

Mēs palīdzēsim jums atrast perfektu iekrāvēju, vai tas ir jauns vai lietots. Paceļiet savu uzņēmumu ar kvalitatīviem lietotajiem iekrāvējiem!

Lasīt vairāk >
Servisa tehniķis

Serviss

Mūsu pakalpojumu plāni saglabā jūsu  biznesu nepārtrauktā darbībā, un palīdz jums iegūt vislabāko no jūsu iekrāvējiem, lai jūs varētu plānot savu darbību ar pilnu pārliecību!

Lasīt vairāk >

Toyota Ražosanas Sistēma (TPS)

Šeit jūs varat lejuplādēt brošūru “Instrukcija par nolietojumam atbilstošu nodilumu un bojājumiem” Nomas tehnikai.

Lasīt vairāk >