Toyota Ražošanas Sistēma (TPS)

Mēs esam pazīstami visā pasaulē ar to, kā strādājam, balstoties uz Toyota ražošanas sistēmā (TPS) noteiktajiem principiem. Mūsu redzējums un galvenais mērķis ir "zero muda", tas nozīmē, ka nav atkritumu. Tas ir balstīts uz četriem galvenajiem elementiem: cieņa un drošība pret cilvēkiem; nulles kļūdas; vienmērīga plūsma pēc pieprasījuma (nodrošina mūsu klienti) un 100% pievienotā vērtība.

Kā TPS var palīdzēt jūsu darbā

 

  • Augsta kvalitāte
  • Piegāde laikā
  • Videi draudzīgs
  • Veselība un drošība

Darbs ar TPS ļauj ražot augstas kvalitātes, rentablus produktus, kas tiek piegādāti jums laikā. Mūsu produkcija saudzē vidi, tai skaitā pārstrādājot mūsu produktus darba mūža beigās. Un mēs veidojam drošu darba vidi, gan par mūsu darbiniekiem, gan klientiem.

Kā TPS garantē iekrāvēju kvalitāti

 

  • Tieši laikā
  • Jidoka: padarīt problēmas redzamas
  • Kaizen: nepārtraukta uzlabošana

Mēs izstrādājam visus mūsu iekrāvējus ar inovācijām, domājot par nākotnes loģistikas tendencēm, un turpinām ieguldīt pētniecībā un attīstībā. Mūsu tehnika ir ražota saskaņā ar Toyota Ražošanas Sistēmu, ar vairāk nekā 95% no mūsu produktiem, kas ražoti mūsu pašu Eiropas rūpnīcās Zviedrijā, Francijā un Itālijā. Jūs varat būt pārliecināti, ka iekrāvēji, ko jūs pērkat no mums, ir vispusīgi pārbaudīti un tiek mūsu apkalpoti to dzīves laikā, saskaņā ar Toyota Servisa koncepciju, garantējot jums kvalitāti.

Toyota Ražošanas Sistēmas pirmsākumi un kultūra

Toyota ražošanas sistēmu Toyota izstrādāja piecdesmitajos gados, reaģējot uz finanšu līdzekļu trūkumu pēckara laikā, apvienojumā ar mērķi kļūt par pasaules līderi automašīnu ražošanā. Tomēr TPS pirmsākumi meklējami daudz agrāk.
Pats stāsta sākums meklējams 20. gadsimta 20. gados, izmantojot Jidoka koncepciju, kuru sākotnēji izstrādāja Toyota dibinātājs Sakichi Toyoda kā “inteliģentu automatizāciju” un pirmo reizi izmantoja automātiskajās mašīnās, lai uzlabotu produktivitāti, kā arī kvalitātes nodrošināšana, automātiski atklājot novirzes.

Pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados Kiichiro Toyoda izgudroja jēdzienu “Tieši laikā”, kas bija daļa no viņa centieniem radīt efektīvu Toyota automašīnu ražošanas veidu, kad resursu bija maz un atkritumi nebija atļauti. Laiks tieši laikā ir atkarīgs no tā, vai precīzi pareizās preces (komponenti) tiek nogādāti tieši vajadzīgajā vietā pareizajā laikā.

Jidoka un Just-in-time veidoja divus Toyota ražošanas sistēmas pīlārus, kuru izstrādāja Taichi Ohno un kopš tā laika daudzu gadu desmitu laikā ir pilnveidots. TPS tika uzskatīts par diferenciāli, kas ļāva Toyota ātrāk atgūties no 1970. gada naftas krīzes, salīdzinot ar citiem autoražotājiem. Rezultātā Masačūsetsas Tehnoloģiju institūts veica pētījumu, kura rezultātā tika publicēta grāmata “Mašīna, kas mainīja pasauli”, kurā TPS tika atzīta par diferencētāju un patieso Lean domāšanas avotu.

TPS mērķis ir radīt vislabāko vidi, kurā cilvēki var popularizēt idejas un maksimizēt cilvēciskās vērtības, un, lai arī šodien Toyota ir atzīts par vienu no vissvarīgākajiem ražotājiem pasaulē, šī pieeja joprojām ir mūsu kultūras virzītājspēks un ir uzņēmuma lielākā vērtība .
TPS ir visā pasaulē atzīta par metodoloģiju un domāšanas veidu, ko var izmantot ne tikai ražošanā, bet visos procesos un funkcijās.

Muda (atkritumu) likvidēšana un mērķis palielināt pievienoto vērtību klientiem katrā procesa posmā ir pamats mūsu darbam. Tas nozīmē kaizen mentalitāti, kas vērsta uz pastāvīgiem uzlabojumiem un ikdienas darba uzlabošanas centieniem.

Nodzēst visu